Reklama:

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • tytuł 0 na 5 , liczba ocen: 0 .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co daje odwrócona hipoteka - czy jest to bezpieczne rozwiązanie
07-03-2014, 09:10 PM
Post: #1
Co daje odwrócona hipoteka - czy jest to bezpieczne rozwiązanie
Opinie klientów korzystających z odwróconej hipoteki

Wiele już pojawiło się głosów komentarzy, jakie dotyczą tematu odwróconej hipoteki. Głosów krytycznych było tak samo wiele, co głosów pozytywnych. Nareszcie pojawiły się również konkretne wyliczenia co do tego, ile tak naprawdę emeryt może zyskać na odwróconej hipotece – o ile wzrośnie jego emerytura?

Cała idea odwróconej hipoteki polega na tym, że osoba starsza otrzymuje od banku pieniądze, które są zabezpieczone hipoteką na nieruchomości. Kiedy jednak kredytobiorca umrze, właścicielem nieruchomości pozostaje bank. Według analiz specjalistów, odwrócona hipoteka powiększy wysokość emerytury od 20 do 50%. Jednocześnie można powiedzieć, że to dużo i mało, szczególnie mając na uwadze fakt, że tak naprawdę nie wiemy, ile dana osoba będzie żyła.

Równie dobrze może być tak, że kredytobiorca już po otrzymaniu niewielkiej sumy umrze, a cała nieruchomość niewielkim kosztem stanie się własnością banku. Właśnie z tego względu możemy podejrzewać, że zainteresowanie odwróconą hipoteką wcale nie będzie w Polsce takie duże, chociaż w Europie zachodniej takie rozwiązanie doskonale się przyjęło.

Dla mnie to pic na wodę, na którym banki będą się bogaciły. Dla kogo będzie to opłacalne? Przecież ludzie w Polsce żyją coraz krócej. Tym bardziej odwrócona hipoteka nie znajdzie uznania ze względu podwyższany właśnie wiek emerytalny.
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2014, 09:11 PM
Post: #2
RE: Co daje odwrócona hipoteka - czy jest to bezpieczne rozwiązanie
Odwrócona hipoteka nie daje kompletnie nic. Na pewno nie zostawiłbym nieruchomości bankowi. Lepszym sposobem jest np. zmiana mieszkania na mniejsze. Wtedy zaoszczędzicie kilkadziesiąt tysięcy i możecie w ten sposób je wykorzystać.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

» Tu znajdziesz chwilówkę bez BIK! «